תוספים פעילים במוצרי יופי

ברדיפתם אחר היופי, נשים מידי פעם מתפשרות על בריאותן. תוצאה מהירה היא דבר מפתה ועל כן הן משתדלות לא לחשוב על מה שעלול לקרות בעתיד. בואו ונהיה כנות עם עצמינו ונודה בכך, שהמצב ישתנה באופן קיצוני רק כאשר מושג היופי יהיה שווה למושג בריאות.

מוצרי טיפוח לשימוש ביתי יש לבחור בקפידה. אל תתני לפרסומות צבעוניות בטלוויזיה, סרטוני יו-טיוב או עצות מחברות להטעות אותך.

כל אחת מכן היא קודם אדם ייחודי בפני עצמו, כך שבאופן טבעי מומלץ לחפש פתרונות מותאמים אישית.

הרבה מאתנו תהו מידי פעם לגבי החומרים המרכיבים את מוצרי הטיפוח אותם אנו מורחות על פנינו כל יום. מה צנצנות ובקבוקי הפלא הללו מכילים? מה גורם להשפעה חיובית על עורי?

במשך שנים רבות חקרתי מוצרי טיפוח, את ההרכב שלהם ואת השפעתם של מרכיבים מסוימים על עור הפנים, הגוף והשיער.

במאמר זה, אעזור לך למצוא תשובות לשאלות רבות הקשורות בבחירה ושימוש נכונים של מוצרי טיפוח.

 

ובכן, כולנו יודעות שמוצרי טיפוח הם על בסיס מים. מים הם הממס הטבעי האוניברסלי ומרכיב חיוני עבור כל תא חי.

בכל קרם שניקח ונבחן את מרכיביו, נמצא כבר בשורה הראשונה את המילה מים (Agua). בשלב השני נתמקד בתוספים הפעילים אשר מגבירים את ההשפעות הטובות שלמוצרי טיפוח.

הבה נעבור על כל אחד מן המרכיבים אשר נקראים תוספים פעילים.

בכימיה קוסמטית המושג תוספים פעילים מתחלק לפעילים תפקודית ופעילים ביולוגית. תוספים פעילים תפקודית הם כל אלה שלהם השפעה חיצונית והם תורמים תכונות מסוימות למוצר. אלה יכולים לכלול מרכיבים אנטיבקטריאליים במוצרי ניקוי. בואו ניקח לשם דוגמא את הטריקלוזן. הוא איננו משנה את תפקוד התאים. מטרתו לנטרל מיקרו אורגניזמים החיים על פני שטח העור.

לשם המחשה, אני מציעה לעבור על אחד ממוצרי מון פלטין, סבון אינטימי עדין.

אם נביט ברשימת המרכיבים, נמצא ביניהם את הטריקלוזן. בין השפעותיו נמצא קטילת חיידקים ומניעת תחושת גירוד וגירויים, כך שהינך רוכשת יותר מסתם סבון פשוט, את רוכשת מוצר בעל השפעה חיובית ותוצאות השימוש לא יאחרו להגיע.intimate washing

מסנני קרינת UV. אלה הם מרכיבים אשר לא משנים את פיזיולוגיית התא בעורך, אלא מפחיתים את השפעת קרני ה-UV על העור.

למון פלטין סידרה של מוצרי הגנה מפני השמש, וכן סוגים של קרם יום המכילים חומרים מקדמי הגנה.

 

פיגמנטים במוצרי טיפוח גם הם תוספים פעילים תפקודית, ותפקידם להוסיף צבע לפני שטח העור.

תוספים פעילים ביולוגית משפיעים על תהליכים כימיים ופיזיולוגיים על שכבות שונות של העור. קבוצת מרכיבים זו כוללת חומרים הממלאים ומחדשים את העור, חיוניים לתהליכים מטבוליים בעור, ומשנים את מהירות ועוצמת מספר תהליכים המתרחשים בו.

 

  1. נוגדי חמצון –אנטיאוקסידנטים.

תפקידם של נוגדי החמצון במוצרי יופי הוא להיאבק ברדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים הם מולקולות פעילות בעלות חלל ריק עבור אלקטרון. הן שואפות למלא את החלל הזה בכך שהן לוקחות ממולקולות אחרות את האלקטרון שלהן. ברגע שהן ממלאות את החלל הזה הן הופכות לבטוחות אך המולקולה השכנה, אשר לה כעת חסר אלקטרון הופכת לרדיקל חופשי ומנסה כפי שעשתה המולקולה הראשונה, לספק את הצורך של האלקטרון החסר. וכן הלאה וכן הלאה. על כן, רדיקלים חופשיים גורמים למתח חמצוני רב ונוגדי חמצון מסוגלים לדכא תהליכי חמצון ולהפחית את כמות הרדיקלים החופשיים בגוף.

תפקידם של נוגדי חמצון במוצרי קוסמטיקה

לפני הכל, נוגדי חמצון מגנים על מוצרי טיפוח מפני חמצון. במהותם, מדובר בחומרים משמרים טבעיים, כלומר חומרים אשר מסייעים בהארכת חיי המוצר.

שנית, נוגדי חמצון ממלאים את תפקידם הביולוגי על העור, או באופן מדוייק יותר, הם נאבקים במתח חמצוני כתוצאה מהתבגרות והתבלות העור.

יש להם גם אפקט אנטי-דלקתי והן מפחיתות מההשלכות של קרינת UV והשפעות אחרות הגורמות למתח המשפיע על העור. הם משמשים בפילינג חומצי עמוק, יש להם אף תכונות המשפיעות על המערכת החיסונית והם מאפשרים תהליכי ריפוי.

להלן נוגדי החמצון העיקריים:eye serum b eye serum

ויטמין C. ההגנה העוצמתית ביותר של המערכת החיסונית, מטרתו להיאבק בהזדקנות העור.

מבין מוצרי מון פלטין, אני רוצה לציין במיוחד את התכשיר סרום ויטמין  C לעיניים.

 

ויטמין E. אחד המרכיבים בעלי תכונות נוגדות חמצון מיידיות. כל סוגי קרם הלחות של מון פלטין מכילים ויטמין E.

שמן שקדים, תמצית חיטה, שמן רוז היפ, זית, תה ירוק, רוזמרין, רימון, קוויאר שחור, אצות ים, תמציות הדרים, כל תוספים נוגדי חמצון אלה, הם עוצמתיים במיוחד וניתן למצוא אותם במוצרי עור הפנים, הגוף והשיער של מון פלטין.

 

  1. ויטמינים.

ויטמינים (מקור המילה במילה הלטינית ויטה אשר משמעותה היא חיים) הם קבוצת חומרים אורגניים בעלות מולקולות קטנות, אשר בכמויות מסוימות, הם הכרחיים וחשובים עבור בני האדם. ויטמינים אינם מיוצרים בגוף האדם. על כן יש לצרוך אותם דרך אוכל ומוצרי טיפוח העור.

על כן בעת רכישת מוצרי טיפוח, חשוב לשים לב לוויטמינים אותם הם מכילים. היכן שמופיעים הרכיבים יופיעו גם הוויטמינים בשמם הכימי. למשל, אם תיראי שמות כגון טוקפרול או טוקוטריאנול, דעי שאלו סוגים של ויטמין E ואילו רטינול וקרוטנואידים הם סוגים של ויטמין A.

anti aiging body butter

תמציות צמחים.

האדם מודע לתכונות המועילות שיש לצמחים מראשית הימים. בזמנו, רוב הצמחים שימשו לריפוי מחלות שונות. בימינו מוצרי טיפוח מכילים בהכרח 2-3 סוגים של תמציות צמחים.

תמציות צמחים הן תערובות טבעיות ומאוזנות של חומרים אקטיביים ביולוגית ולהן השפעות מגוונות. אחת התמציות הנפוצות ביותר היא תמצית האלו-ורה שהיא נוגד חמצון ויש לה השפעה מרגיעה, מרפאה והינה מסייעת בהחדרת לחות.

aloevera_soothing gelגל אלו-ורה. מוצר זה צריך להיות זמין בכל בית, בשל יעילותו כעזרה ראשונה לטיפול בכוויות שמש, עקיצות חרקים, פריכות גירויים וכו′.

  1. שמנים חיוניים.

שמנים חיוניים הם שילוב של חומרים ריחניים, אותם נמצא בצמחים. בתעשיית מוצרי הטיפוח, משתמשים בשמנים חיוניים על מנת להוסיף ניחוח למוצרי הטיפוח. נמצא כי לרבים מהשמנים החיוניים גם מאפיינים נוגדי חיידקים, נוגדי וירוסים, נוגדי פטריות ונוגדי חמצון.

  1. חומרים המעניקים לחות (קרם לחות).

כל החומרים המסוגלים להגביר את לחות השכבה הקרנית של העור נקראים חומרים מחדירי לחות. זוהי קבוצת חומרים היגרוסקופיים בעלי מולקולות קטנות אשר נמצאות אך ורק בשכבה הקרנית של העור. ברשימת הרכיבים, קבוצה זו נקראת NMF (Natural Moisturizing Factor גורם מחדיר לחות טבעי).

NMF כוללים מינרלים כגון נתרן, אשלגן, מגנזיום, סידן, זרחן, מלחים מחומצה לקטית, שתנן, כמו גליצרין, סוכרים מורכבים ופפטידים. בשל היותם קטנים מאד, חומרים אלה חודרים בקלות אל תוך השכבה הקרנית של העור ומצטברים בה (נתקעים שם פחות או יותר) וכתוצאה מכך נוצרת עלייה בלחות.

  1. מינרלים טבעיים.

moist.treatment mask_box - smallהחיים החלו באוקיאנוס, והאוקיאנוס מכיל את כל הרכיבים, גדולים כקטנים, ההכרחיים לעורנו. על כן הפתרונות הטובים ביותר לטיפול בעור כוללים סוגי חימר, בוץ, מוצרים המבוססים על מינרלים מים המלח ורכיבים מאצות ים.

חימר. החימר הינו תוצר משני של קרום כדור הארץ, אבן טחונה לכדי אבקה אשר נוצרה מהרס אבנים בתהליך שחיקה. ככלל, המינרל שנוצר בחימר נקרא חרסית (קאולין).

מורכב מהידרוקסידים, סיליקון ואלומיניום.

במוצרי טיפוח ניתן למצוא בעיקר חימר לבן. הוא מהווה בסיס למסכות פנים ומסיכות גוף. בעת הייצור, מוסיפים חרסית למספר תוספים פעילים ביולוגית במטרה להשיג השפעות שונות, במיוחד בטיפול בעור בעייתי, הבהרה וריענון העור.

מסיכת יופי מחדירת לחות.

mois.facial soapאצות ים. אחד המאפיינים המעניינים ביותר באצות ים הוא יכולתם להתמודד עם גורמי הצמיחה בתאים ולהמריץ את התחלקות תאי העור. זו הסיבה לכך שיש לתמציות אצות ים תכונות ריפוי ואנטי-אייג′ינג.

חקר התכונות של אצות ים עוד מתמשך, אך כבר כעת ברור כי תודות למאפיינים הייחודיים שלהן, הן מצאו את מקומן במוצרי טיפוח ומטרתן לטפל בעור בוגר וחסר חיוניות;

עור בעייתי ומגורה,

עור פגום ועיבוי עור,

עור יבש ומגורה,

עור בוגר וקמטים,

עור בעל סימני צלוליט.

 

mineral black mudבוץ. להבדיל מפחם המורכב מחומרים לא אורגניים, בוץ טבעי כולל גם מרכיבים אורגניים וגם מרכיבים שאינם אורגניים. מדובר בסחופת של מספר סוגי מים, משקעי כבול, משקעים בוציים מהרי געש, וכן הצטברויות טבעיות אחרות של חומרים.

בוץ משמש בהצלחה רבה לטיפול במערכת השרירים והשלד, פוליארטריטיס והפרעות עור. בתעשיית מוצרי הטיפוח, נעשה שימוש בבוץ הנלקח ממספר מקורות, אך הפופולרי ביותר הוא בוץ מים המלח.

גל לניקוי הפנים, מסיכות בוץ לפנים, בוץ טבעי מים המלח, סבון בוץ טבעי מים המלח, שמפו בוץ, מסיכת בוץ לשיער, מסיכת בוץ לפנים עם תמציות קוויאר שחור.

מוצרים על בסיס מינרלים מים המלח. המים בים המלח הם המלוחים ביותר בכדור הארץ. הוא ממוקם 417 מטר מתחת לפני הים. מימיו מכילים 345 גרם מלח לכל ליטר (1) מים. המינרלים המצויים בכמות הגדולה ביותר הם מגנזיום, אשלגן, סידן, יון כלוריד, תרכובת גופרית, ברום ויון ביקרבונט.

כל שנה עשרות אלפי מטופלים מגיעים מכל העולם לים המלח במטרה להיפטר מבעיות עור כגון אקזמה, פסוריאזיס, ראומטיזם ומחלות ריאה.

מוצרי טיפוח אשר נעשה בהם שימוש במים מים המלח מניבים תוצאות מהירות ונראות לעין גם במוצרים המיועדים לעור הפנים והגוף וגם בכל הקשור לטיפוח השיער.

 

יופייך ובריאות עורך בידייך! מוצרי מון פלטין בהחלט יהפכו אותך ליפה ובריאה!

 

 

בכבוד רב,

יוליה ברייט, קוסמטולוגית

 

 

This post is also available in: אנגלית, רוסית

כתיבת תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: