פפטידים. אגדה או מציאות?

כל אישה השתמשה לפחות פעם אחת במוצרי טיפוח המכילים קולגן, אלסטין או קרטין.

חלבונים נמצאים בשימוש בתעשיית היופי מזה זמן רב.  אין ספק שתוצאותיהם חיוביות, אך הם עובדים רק על השכבה העליונה של העור. המולקולה שלהם גדולה מידי ולא מסוגלת לחדור את שכבת הקרנית (החיצונית) של העור, ולכן השפעתם של מוצרים אלו היא ויזואלית בלבד.

 אז מה הם הפפטידים?

פפטידים הם חומרים טבעיים או מסונתזים, שהמולקולות שלהם מורכבות משיירי שתי חומצות אמינו או יותר, המחוברות באמצעות פפטידים (אמידינים). בתאים חיים, הפפטידים מסונתזים מחומצות אמינו או נובעים משבירת חלבונים. כעיקרון, פפטידים הם שרשראות חלבון קצרות. הם שונים מחלבונים בגודלם וכוללים פחות מ-50 יחידות מונומרים. בעשורים האחרונים המחקר על תכונות הפפטידים הפך לתחום מחקרי גדול ועשיר.

 לפפטידים תפקיד מרכזי בתפקודים פיזיולוגיים וביוכימיים מרכזיים והם מווסתים את כל התהליכים המתרחשים בגוף האדם. הפפטידים פוקדים על תאי הגוף "לזכור" את מצבם בצעירותם ולנקוט בתהליכי הצערה כלליים. בסופו של דבר הגוף מתחיל שוב לייצר את הכמות האופטימלית של החלבונים הדרושים לו, ותפקודי האיברים והרקמות חוזרים לקדמותם, כמו שהיה בגיל הצעיר יותר.

 

תפקידי הפפטידים.
לאחרונה הפכו מוצרי טיפוח המכילים פפטידים ליותר ויותר פופולריים והם מהווים את מוצרי ההצערה המודרניים החזקים ביותר.
הודות ליעילותם המרשימה ולתוצאות הטובות של המחקרים בנושא, פפטידים משמשים במרבית מוצרי טיפוח העור היקרים הקיימים כיום בשוק. תכשירי הצערה המכילים פפטידים מיועדים לשימוש פעמיים ביום. השפעת הטיפול תיראה לעין לאחר ארבעה עד שישה שבועות.
יתרונות:

 • הגברת ייצור קולגן
 • שיפור גמישות העור
 • הרגעת העור והמרצת תהליכי התחדשות.
 • הקלה על סינתזת הגליקוזאמינוגליקן.
 • שיפור זרימת הדם.
 • הפעלת סופראוקסיד דיסמוטאז (SOD).
 • הפעלת אמצעי הגנה טבעיים באמצעות נוגדי חמצון.
 • שליטה על תהליך יצירת מלנוציטים (סינתזת המלנין).

במוצרי טיפול אנטי-אייג'ינג, נעשה שימוש במספר סוגים של פפטידים. הפפטידים הסינטטיים המפורסמים והמעניינים ביותר המשמשים כיום בתעשיית הקוסמטיקה הם פפטידים דמויי-בוטוקס
(לדוגמא – acetyl hexapeptide – 3 ) ופפטידים המשמשים לשחזור המטריצה העורית (dermal matrix). פפטידים דמויי-בוטוקס מסוגלים להאט את פעולתם של המוליכים העצביים (נוירוטרנסמיטורים), תוך עיכוב העברת אימפולסים מהסיבים העצביים לשרירי הפנים (אך לא חסימתם, כפי שעושה הבוטוקס). פפטידים המשמשים לשחזור המטריצה העורית מגבירים את ייצורם של החלבונים הנדרשים וכן של מספר חומרים נוספים שעוזרים לשמור על המצב האופטימלי של העור.
DSM MON PLATIN פיתחו סדרת מוצרי הצערת העור המבוססים על תכונות הקוויאר השחור Black Caviar Collection.

קרם לעיניים ולצוואר המועשר בקוויאר שחור ומסיכת פנים אולטרה-אינטנסיבית – מכילים את הסוג השני של הפפטידים, המהווה את אחד ממרכיבי האנטי אייג'ינג האפקטיביים ביותר המשמשים בתכשירים קוסמטיים של הדור החדש. 

 

הצעות ואופן השימוש במוצרים:

 1. יש להשתמש בקרם העיניים פעמיים ביום לאחר ניקוי הפנים.
 2. ניתן גם להשתמש באותו קרם על קמטי החיוך והדאגה.
 3. יש למרוח את הקרם על האזורים הבעייתיים ולטופף בעדינות בעזרת כריות האצבעות.
 4. יש להשתמש במסיכת הפנים האולטרה-אינטנסיבית פעמיים בשבוע.
 5. כמו כל מסיכה אחרת, היא תפעל ביעילות רבה יותר לאחר פילינג. שילוב גם של מסיכת פילינג עם קוויאר שחור יביא לתוצאות מעולות.
 6. יש להניח את המסיכה ולהשאיר במשך 20 דקות. לאחר מכן יש להסיר את שאריות המסיכה בעזרת צמר גפן שהורטב עם מי פנים המבוססים על קוויאר שחור. חשוב לזכור כי הנעורים לא ישמרו לעד, אך ניתן להאריכם על ידי בחירת מוצרי הטיפוח הנכונים! הישארי צעירה ויפה!

                                                                                                       בכבוד רב,
                                                                                             יוליה ברייט, קוסמטולוגית

This post is also available in: אנגלית, רוסית

כתיבת תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: