להיות יפה זה פשוט וקל…

עולם מוצרי הטיפוח יפה ומושך כל כך! אנחנו רואים את המוצרים מלאי צבעים ויופי על מסכי הטלוויזיה שלנו, בחלונות הראווה ובמרכזי הקניות הגדולים. כיום אפשר גם לרכוש מוצרי טיפוח מבלי לצאת מפתח הבית. רשתות חברתיות וחנויות מקוונות מוכרות ושולחות את הרכישות עד לדלת ביתכם.

עם זאת, חשוב לבחור בזהירות את המוצרים שבאמת יגרמו לפנים שלכם להיראות יפים ומטופחים.

אז איפה מתחילים?

נתחיל מההתחלה. קודם כל נבדוק אילו מוצרים מתאימים עבור אילו מטרות.
ניקוי פנים הוא הנושא של המאמר הנוכחי.

ניסיון רב שנים בתחום הקוסמטיקה מוכיח שניקוי הוא אחד השלבים החשובים ביותר בטיפוח הפנים.  באמצעות הניקוי ניתן למנוע היווצרות של חיידקים מזיקים וזיהומי עור מוגלתיים. הניקוי גם עוזר להעמיק את חדירתם של מוצרי הטיפוח בשלבים המאוחרים יותר של טיפוח הפנים.

בואו נבחן מה קורה לעור שלנו במהלך היום.
השומן שעל פני העור מתערבב עם מוצרי איפור, אבק מהרחוב נותר על העור, הנקבוביות מפסיקות לנשום כראוי ותהליכים דלקתיים מתחילים להתפתח, עד להופעת אקנה. בשל היעדר חמצן, העור מתחיל לקמול, מה שמוביל להזדקנות מוקדמת.
במיוחד עבור אלו שאוהבים את שטיפת הבוקר שלהם ונוטים להתעלם מניקוי הפנים בלילה, הדוגמא הבאה ממחישה היטב את הבעייתיות שבמנהגים אלו: השתמשו לארוחת הבוקר בצלחת מלוכלכת ששימשה אתמול לארוחת הערב. מגעיל, נכון? אז אל תעשו את אותו הדבר לעור הפנים והגוף שלכם.  זכרו – המראה החיצוני שלכם הוא הנוסחה להצלחתכם!!!

בואו ונבחן את הסוגים העיקריים של מוצרי הניקוי.

1. ג'ל לניקוי פנים.
מדובר בג'ל עדין המבוסס על מים בתוספת מגוון תמציות עשבים וצמחים. ג'ל כזה מתאים לכל אחת, ובמיוחד לאלו עם עור יבש או מגורה. בנוסף, הוא מתאים לניקוי אזור העיניים. לאחר שטיפת הג'ל במים, העור נותר חלק ובעל לחות מוגברת.
DSM Cleansing Gel
2. קרם פנים.
המוצר המצוין הזה מנקה, מזין, ומגביר את לחות העור בו זמנית. התמציות שמרכיבות את החלב מטפלות בעור בעדינות מבלי להזיק לו.
כבר הרבה זמן שאני נוקטת בגישת ניקוי דו-שלבית הן בטיפול הביתי והן בטיפולים במכון היופי, ושיטת ניקוי זו מוכיחה את עצמה עם תוצאות מדהימות בזמן קצר מאוד. לכן, לאחר שימוש בסבון או ג'ל אני ממליצה לסיים את הניקוי עם חלב פנים, שגם אותו יש להסיר באמצעות סבון או מי פנים.
mineral cleansing cream DSM
3. סבון לחות לפנים.
בניגוד לג'ל, לסבון הניקוי יש תכונת הקצפה ובנוסף הם מותירים את העור יבש. סבונים הם בסיסיים, ועשויים לגרום לחוסר איזון חומציות-בסיסיות (PH). אך אם תנקטו בניקוי בשני שלבים, ותוסיפו ג'ל או קרם פנים לאחר השימוש בסבון, החיסרון האחד הזה של שימוש בסבון ינוטרל ויבוטל. שיטת ניקוי זו מושלמת לבעלי נקבוביות מוגדלות.
mois facial soap
4. סבון פילינג לפנים. מדובר בתכשיר ניקוי ללא סבון, עם בסיס קרמי עדין. הוא מכיל חומרים שוחקים עדינים מאוד, אשר אינם גורמים טראומה לעור אלא רק מנקים אותו היטב.soapless face peelling
5. סבון המכיל בוץ ומינרלים מים המלח.
אני חייבת לציין שאני מעריצה של הסבון הזה. כאשר משתמשים בו על עור בעייתי, עם גירויים, אלרגיות או סבוריאה, הוא בעל השפעה מרגיעה ואנטי-בקטריאלית. בשילוב עם ג'ל ניקוי המכיל תמציות אלוורה וקמומיל, הוא הופך לשלב העיקרי של הטיפול בעור, ולא רק מוצר ניקוי.
black mud soap

MON PLATIN פיתחה את כל סוגי המוצרים לניקוי הפנים, המשמשים לטיפול מקיף בכל סוגי העור. בטבלה שלהלן אראה לכם את הדרך הטובה ביותר לשלב בין המוצרים הללו.

עור יבש, דק וקמל

very dry hair
ג'ל לניקוי פנים + קרם ניקוי מינרלי

הוראות שימוש
יש למרוח את הג'ל על גבי עור לח. יש לעסות בעדינות ובתנועות מעגליות, כולל מסביב לעין, ולשטוף במים חמים. לאחר מכן, בתנועות עדינות, יש למרוח את קרם הניקוי ולהסיר את שאריות הקרם בעזרת מגבון לח.

הרכב

הג'ל מכיל תמציות קמומיל, חומרים מגבירי לחות ומינרלים מים המלח. הקרם מכיל מינרלים ותמציות.

השפעות

הג'ל מסיר בעדינות לכלוך ותאים מתים, תוך כדי הרגעת והגברת הלחות של העור היבש. 
הקרם מהווה סיום מושלם לתהליך הניקוי, וגורם לעור להיראות בריא.

 

עור יבש עד רגיל

dry skin
ג'ל בוץ לניקוי + קרם ניקוי מינרלי

הוראות שימוש

יש למרוח את הג'ל על גבי עור לח. יש לעסות בעדינות ובתנועות מעגליות, כולל מסביב לעין, ולשטוף במים חמים. לאחר מכן, בתנועות עדינות, יש למרוח את קרם הניקוי ולהסיר את שאריות הקרם בעזרת מגבון לח.

הרכב

הג'ל מכיל בוץ טבעי מים המלח ותמציות רימונים.  הקרם מכיל מינרלים ותמציות.

השפעות

הג'ל מסיר בעדינות לכלוך ותאים מתים, תוך כדי הרגעת והגברת הלחות של העור היבש. הקרם מהווה סיום מושלם לתהליך הניקוי, וגורם לעור להיראות בריא.

 

עור מעורב

Combined Skin
סבון לחות לפנים + פילינג פנים ללא סבון

הוראות שימוש

יש למרוח את הסבון על גבי עור לח. יש לעסות בעדינות ובתנועות מעגליות, כולל מסביב לעין, ולשטוף במים חמים. לאחר מכן, בתנועות עדינות, יש למרוח את קרם הניקוי ולהסיר את שאריות הקרם בעזרת מגבון לח.

הרכב

הסבון מכיל תמציות עשבים מים המלח, רימון ופרי הדר. פילינג הפנים ללא סבון מכיל מינרלים מים המלח, תמציות קמומיל וויטמין E.

השפעות

הסבון מסיר בעדינות לכלוך ותאים מתים, תוך כדי הרגעת והגברת הלחות של העור היבש. הבסיס העדין של הפילינג הופך                                        לקצף עדין, החודר עמוק אל תוך העור, מרגיע את עור הפנים ומגביר את גמישותו.

 

עור שמן

Oili skin
סבון לחות לפנים + ג'ל ניקוי מבוץ + פילינג פנים ללא סבון

הוראות שימוש

יש למרוח את הסבון על גבי עור לח. יש לעסות בעדינות ובתנועות מעגליות, כולל מסביב לעין, ולשטוף במים חמים. לאחר מכן יש למרוח את הג'ל בתנועות עדינות.  יש להסיר את שאריות הג'ל בעזרת מגבון לח.

הרכב

הג'ל מכיל בוץ טבעי מים המלח ותמציות רימונים. הקרם מכיל מינרלים ותמציות

השפעות

הסבון מסיר בעדינות לכלוך ותאים מתים, תוך כדי הרגעת והגברת הלחות של העור היבש. הג'ל מהווה סיום מושלם לתהליך הניקוי, וגורם לעור להיראות בריא.

עור שמן עם אקנה

acne
סבון בוץ לפנים + ג'ל ניקוי פנים

הוראות שימוש

יש למרוח את הסבון על גבי עור לח. יש לעסות בעדינות ובתנועות מעגליות, כולל מסביב לעין, ולשטוף במים חמים. לאחר מכן, בתנועות עדינות, יש למרוח את הג'ל ולהסיר את שאריות הג'ל בעזרת מגבון לח.

הרכב

הסבון מבוסס על בוץ טבעי מים המלח ועשיר ברכיבים מינרליים. הוא מנקה את העור ביסודיות ובעדינות, תוך יצירת קצף מפנק. מכיל תמציות אלוורה וקמומיל.

השפעות

אידיאלי לטיפול בגירויים.  העור נותר רך וגמיש.
הג'ל מסיר בעדינות לכלוך ותאים מתים, תוך כדי הרגעת והגברת הלחות של העור היבש.

 

המלצות

כמו בכל פעילות אחרת, ישנם מספר כללים שיש לפעול על פיהם במהלך ניקוי הפנים.

  1. אין להשתמש בספוגיות רב פעמיות מאחר והן מהוות כר נוח להתפתחות חיידקים מזיקים.
    כמו כן, לאחר ניקוי הפנים כל הלכלוך שהצטבר על העור במהלך היום נדבק לספוגית, ושנית, לאחר שימוש, הספוגית נותרת לחה למשך זמן ארוך, וסביבה לחה היא סביבה מושלמת עבור אורגניזמים מסוכנים. מה מומלץ לעשות במקום זאת? להשתמש בצמר גפן חד פעמי.
  2. אין להשתמש במגבונים מוכנים, מאחר ולא כל המרכיבים שלהם טובים לעור, כגון אלכוהול, אשר מכמות מסוימת השפעתו על העור היא שלילית.
  3. אין לנגב את הפנים עם אותה מגבת המשמשת לניגוב הגוף. יש להשתמש במגבת לשימוש חד פעמי ליבוש וניגוב עור הפנים.

 

זכרי! יופייך נמצא בידייך. הקפידי על הכללים הבסיסיים הללו ותישארי יפה לעוד שנים רבות!
                                                                                                          בכבוד רב,

 

יוליה ברייט, קוסמטולוגית

 

This post is also available in: אנגלית, רוסית

כתיבת תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: